İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Mavi Kapak Kampanyasına Destek Devam Ediyor

Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2019-20 Akademik yılında sosyal sorumluluk projesi kapsamında sürdürdüğü mavi kapak toplama kampanyasına devam ediyor. Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin ihtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye temini için başlattığı “mavi kapak” kampanyası ada genelinde engelli bireylere karşı duyarlılığın artmasını amaçlamakta ve dolaylı olarak toplumsal hassasiyeti ve farkındalığı da geliştirmektedir. Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi akademik ve idari personeli ile öğrenciler tarafından toplanan kapaklar Dernek Başkanı Günay Kibrit’e teslim edildi.

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, kampanyaya yaptıkları katkılardan dolayı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri, idari kadro ve öğrencilerine teşekkür etti. Kibrit, yapılan ‘mavi kapak’ kampanyasının maddi katkıdan çok farkındalığı artırmaya yönelik çok önemli bir manevi katkı olduğunu, bunun yanında her yıl toplanan kapaklar ile yaklaşık 12-13 yeni tekerlekli sandalyeyi bünyelerine kattıklarını söyledi. Kampanyaya olan ilginin her geçen yıl artarak devam ettiğini  bu açıdan çok mutlu olduklarını da belitti. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi adına ziyareti gerçekleştiren ve kapakları teslim eden Yrd.Doç.Dr. Behiye T. Çavuşoğlu ve Dr. Selin Ü. Koçyiğit, K.T. Ortopedik Özürlüler Derneği ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını, mavi kapak projesine katkılarının devam edeceğini ifade ettiler.

Bu duyarlılığın herkese örnek olması gerektiğini vurgulayan Kibrit, yapılan her katkının küçük ya da büyük fark etmeksizin onlar için çok önemli olduğunu belirterek katkı koyan herkese kendisi ve üyeleri adına gönülden teşekkür etti.