Google Araçları
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2021, 18:42
Son Güncelleme Tarihi:18 Mayıs 2021, 13:21

 

“Google Araçları” Konulu Seminer

Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Fezile Özdamlı ve Yard. Doç. Dr. Damla Karagözlü Tarafından Gerçekleştirildi

 

Yakın Doğu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bilgisayar Enformatik Bölümü ve Bilgisayar Enformasyon Sistemleri Araştırma ve Teknoloji Merkezi (BESATEM) iş birliğinde organize edilen “Google Araçları” konulu seminer öğretim üyeleri Prof. Dr. Fezile Özdamlı ve Yard. Doç. Dr. Damla Karagözlü tarafından çevrimiçi ortamda gerçekleştirilmiştir.

İki bölümünden oluşan seminerin ilk bölümünde söz alan Prof. Dr. Fezile Özdamlı pandemi sürecinin etkisi ile birlikte dijital ortamların günlük ve iş yaşamımızda daha fazla yer aldığını belirtmiştir. Fiziksel ortamların güncelliğini yitirmesi ile birlikte çoklu kullanıcı imkanı sağlayan dijital araçların kullanımının arttığını belirterek birçok ücretsiz dijital araç imkanı sunan Google Araçlardan; Drive, Keep, Fotoğraflar, İşletmeler, Ads, Dokümanlar, E-tablolar, Duo, Jamboard, Takvim, Forum araçlarının kullanım amaçlarını ve kullanımı konusunda bilgiler aktarmıştır. Seminerin ikinci bölümünde söz alan Yard. Doç. Dr. Damla Karagözlü ise içinde bulunduğumuz pandemi sürecinin tüm hayatımızı etkilediğine ve yaşadığımız dijital dönüşüme dikkat çekmiştir. Günlük hayatta farklı amaçlar için kullanabileceğimiz Google araçlarından; Haberler, Alışveriş, Seyahat, Street view, Expeditions, Arts&Culture, Dijital Atölye, Fit, Youtube Kids, Youtube Music ve Youtube TV’nin kullanımına yönelik bilgi vermiştir.

Son olarak Google Araçları ile ilgili soru-cevap oturumu gerçekleştirilmiş ve günlük yaşamımızda da nasıl kullanılabileceği şeklinde tartışmaya yer verilmiştir.

 

Kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için: